O nas

11Hodowla koni i kuców Czubaryk powstała w 1992r. w pięknie położonej wsi Lubowidz, niedaleko Lęborka. Miejscowość nasza leży przy trasie Gdańsk-Szczecin, 35 km od morza i 50 km od Trójmiasta, nad pięknym jeziorem o tej samej nazwie, otoczona z trzech stron lasami.
Początkowo hodowaliśmy konie pełnej krwi angielskiej i kuce szetlandzkie. Z czasem, działalność nasza rozwinęła się w kierunku rekreacji i sportu jeździeckiego dzieci i młodzieży. W związku z tym, profil hodowli ukierunkował się pod tym kątem. Dzisiaj, stajnia pełna jest dobrych kuców i małych koni, a naszym celem jest nauka i zaszczepianie końskiego bakcyla u najmłodszych dzieci. Jesteśmy jedyną stajnią w okolicach Trójmiasta, która zajmuje się dziećmi już od trzeciego roku życia, ucząc je przez śmiech i zabawę zasad postępowania z tak przepięknym zwierzęciem jakim jest koń.
Nasze koniki biorą udział w wystawach i przeglądach hodowlanych zdobywając nagrody i wyróżnienia, a stadnina wciąż się rozwija.

Hodowla koni i kuców Czubaryk powstała w 1992r. w pięknie położonej wsi Lubowidz, niedaleko Lęborka. Początkowo hodowaliśmy konie pełnej krwi angielskiej i kuce szetlandzkie. Z czasem, działalność nasza rozwinęła się w kierunku rekreacji i sportu jeździeckiego dzieci i młodzieży.  W związku z tym, profil hodowli ukierunkował się pod tym kątem.  Nasza stajnia, była pełna dobrych kuców i małych koni, dostosowanych charakterami i wzrostem do potrzeb najmłodszych.  Przez 20 lat byliśmy  jedyną stajnią w okolicach Trójmiasta, która zajmowała się dziećmi już od trzeciego roku życia, ucząc je przez śmiech i zabawę zasad postępowania z tak przepięknym zwierzęciem jakim jest koń.

We wrześniu 2013 roku rozpoczęła się nowa era w dziejach Hodowli CZUBARYK,   przenieśliśmy się do nowej siedziby we wsi WYSOKIE ,gm .Łęczyce – 16 km .od morza.  W tej przepięknej okolicy,otoczonej ze wszystkich stron lasami i jeziorami, oprócz hodowli i przygotowywania koni na sprzedaż, prowadzimy także hodowlę psów rasowych – LANDSEERów – a w niewielkiej przyszłości, także BERNEŃSKICH PSÓW PASTERSKICH. Jesteśmy członkami Związku Kynologicznego w Polsce,  zrzeszonego w Międzynarodowej Organizacji FCI.   Nasze psy mają prawo pokazywania się na wystawach na całym świecie.

Od 2014 nie prowadzimy nauki jazdy konnej  !!!!!!!!!                                                                    Całą uwagę skupiamy na przygotowaniu koni, kuców i psów do zadań jakie je czekają w kontaktach z nowymi właścicielami.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej hodowli .

Zawody klasa LL

Zawody

Berta, Wiki i ich właścicielka Alicja

Berta, Wiki i ich właścicielka Alicja

Dolly 8